Hakkımızda

Market, kafe ve restoranları ile kendine yeten bir yerleşim olan Yeşil Üzümlü Mahallesine 3km uzaklıktaki Ecebeli bölgesindeki Sakin Hayat Evleri, Fethiye merkeze araç ile yarım saat, Çalış Plajına, Hastahane ve Süpermarketlere 25 dakika uzaklıkta.

 

Yoğun kent yaşamından kaçıp, doğal ve sağlıklı bir yaşam amacıyla biraz nefes almak isteniyor ise; çam ormanları ile kaplı bir vadi, pastoral bir atmosfer, ruhunuzu okşayacak hafif bir esinti, okumak, yenilenmek ve dinlenmek için doyurucu bir ortam Sakin Hayat Evleri'nde sizi bekliyor.

Hedefimiz; kent yaşamının yabancılaşmasından uzak, uyumlu, üretken ve yaratıcı bir ortamda tatil yapmanızı sağlamak. Üstelik, bu anlatılanlara uygun etkinlikleri sizin ile paylaşıp, birlikte oluşturacağız. Planladığımız hedefimize, uyum sıkıntısı olma olasılığı nedeniyle, 12 yaş altındaki misafirlerimizi vevcil hayvanları çok sevmemize rağmen, kabul edemiyoruz. 

İki binamızda bağımsız girişli, sekiz adet tatil amaçlı kiralık küçük evimiz var. Evler; teras, 2 yatak odası, 2 duş-wc ile küçük bir salon-mutfaktan oluşuyor ve tatil amaçlı kullanımda çok kullanışlı. Mutfakta elektrikli ikili ocak ve küçük fırın, su ısıtıcısı, dört kişilik mutfak gereci bulunmakta. Yedek çarşaf, pike, havlu gibi ihtiyaçlarınız, eve girişinizde hazır olacak.

 

İşletmemizde sağlıklı bir yaşam hedefi ön planda tutulmaktadır. Mutfağınızda kendi yemeğinizi yapabileceğiniz gibi, ağırlıklı olarak evlerde kalan konuklarımıza hizmet vermek üzere küçük bir restoranımız bulunmakta. Burada güzel bir kahvaltıyı kahvaltı saatlerinde her zaman bulabileceksiniz. Öğlen akşam yemkleri set menü olarak dört çeşit hazırlanacak ve rezervasyon yapmanızı istiyoruz. Akşam yemek menülerini haftalık düzeyde duyuracağız. Böylece rezervasyon planınızı daha önceden de yapma şansınız olacak. Hedefimiz öğlen ve akşam yemeklerini kişi sayısına göre özel ve nitelikli olarak hazırlayabilmek. Menü konusunda önerilere de açık olacağız. Restoranda garson servisi olmayacak. Meşrubat ve diğer içecek satışı da olmayacak. İçeceklerinizi böylece daha ekonomik olarak tüketebileceksiniz.

Bu yaz oluşturacağımız toplantı-yoga alanı ve kameriye ortak alanlarımız olacak. Perma kültür bahçe tekniği ile doğal olarak düzenlediğimiz bahçemizdeki

mevsimine göre sebzelerden, günlük ihtiyacınızı kendiniz toplayıp kullanabileceksiniz. Oluşturmaya başladığımız bahçemizdeki üzümler ve armut ağaçları meyve verecek ama diğer meyve ağaçlarımız henüz genç. Yine de tadımlık meyve şansımız olacağını düşünüyoruz.

 

Ülkemizin, bildiğimiz kadarı ile ilk, hiç kimyasal kullanılmadan kendini temizleyen, doğal yüzme havuzunu yaptık ve 2016 yazında  deneyip, olumlu sonuç aldık. İki bölümden oluşan havuzun, filitre ve bitki havuzu bölümü suyu aynen doğadaki gibi temizliyor ve diğer havuzlardaki gibi kimyasalların size zarar verme riski olmadan havuzumuz size hizmet verecek. Ayrıca, güvenlik açısından küçük bir biyolojik arıtma da ek temizlik sağlayacak.

İşletmenin sahiplerinden Birol Ganioğlu, 37 yıldır Fethiye'de yaşıyor. Fethiye'nin eski turizmcilerinden. Likya uygarlığı ile ilgili, İngilizce'ye de çevrilen tarihi romanları var. Likya uygarlığı ile ilgili bilgi almak isterseniz, internet üzerinden satış yapan kitapçılardan sipariş verebilir ve daha buraya gelmeden bölge hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Claire Ganioğlu, tam bir hayvan dostu. Bölgedeki sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmesi ile uğraşıyor. Ayrıca İngilizceye çevrilmiş romanların da editorü.

 

Web sitemizin diğer bölümlerinde Üzümlü (Yeşil Üzümlü) kasabası, çevre ve etkinlikler ile ilgi yeterli bilgilere ulaşabileceğinizi düşünüyoruz.

 

Sizi, “HOŞGELDİNİZ” demek için bekliyoruz. Biliyoruz ki, geldikten sonra siz de Sakin Hayat Evleri'nin bir parçası olacaksınız.

© 2017 Sakin Hayat.

Bizi Arayın / Call Us:

+90 532 261 03 83 (Birol)
calmlifecottages@gmail.com
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Instagram - Beyaz Çember
  • Sakin Hayat Facebook

Follow Us: