Yakın Plajlar

Kilometrelerce uzunluktaki Çalış Plajı kum ve yuvarlak çakıllardan oluşuyor. Yazın en sıcak günlerde bile denizden esen meltem, bunalmadan bronzlaşmanıza olanak tanıyor. Çalış sahili her türlü zevke hitap eden bar ve restoranlarla dolu. Buradaki gün batımını kaçırmamanızı öneririz. Çalış plajı aynı zamanda en iyi rüzgar sörfü alanlarından birisi ve deneyimli öğretmenler ile eğitim olanağı da sunmakta. Çalış Plajı, bize en yakın plaj.

Belceğiz plajının ve Ölüdeniz’in dillere destan güzelliğini bilmeyenimiz yok. Ancak Fethiye’yle yeni tanışacaklar için hatırlatmakta fayda var. Fethiye’nin en güzel plajlarından olan Ölüdeniz’in güzelliğine hayran kalacağınıza eminiz. Lagün kısmı, fırtınalı günlerde bile durgun sularıyla biliniyor. 2006 yılında dünyanın en güzel plajı unvanını da alan Ölüdeniz kıyısında yürüyüşe çıkmadan dönmeyin. Hazır Ölüdeniz’e varmış iken, doğuya doğru bir sonraki plaj olan Kıdırak da sizi hayran bırakacak.

Fethiye’nin en güzel plajlarından birine sahip olan Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi’ne komşu bir konumda yer alıyor. Kabak Koyu’na toplu taşıma araçlarıyla kolay ulaşmak mümkün olmadığından hem sessiz hem de huzurlu bir tatil yeri.

Gemile Plajı, Fethiye Körfezi’nin güney ucunda, merkeze 9 km uzaklıkta bir harikalar diyarı burası… Belcekız Plajı’ndan tekneyle ulaşabileceğiniz Gemile Adası'nın girişi için ufak bir giriş ücreti ödemeniz gerekiyor. Gemile Adası doğal sit olmasının yanı sıra aynı zamanda açık hava müzesi çünkü. Fethiye’nin en güzel plajlarından birine de ev sahipliği yapan adada, tarihin sırlarını fısıldayan kilise kalıntıları da bulunuyor. Eğer adanın zirvesine doğru bir yolculuk yaparsanız olağanüstü bir manzara sizi bekliyor.  Özellikle

zirvedeki kilisenin hala ayakta duran mozaik taşları görülmeye değer güzellikte.
 

Etrafı deniz kadar uzanan çam ağaçlarıyla çevrili olan Katrancı Koyu da Fethiye’nin az bilinen köşelerinden. Fethiye merkeze 17 km uzaklıkta olan koy içerisinde duş kabinleri, minik kafeler ve büfeler bulunuyor. Eğer gözlerden uzak, güneşin bile size özel olduğu bir tatil istiyorsanız Fethiye’nin en güzel plajlarından birini ağırlayan Katrancı Koyu’nu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Oyuktepe Koyları, mavinin en güzel tonları sizi çağırıyor! Fethiye’nin batı yakasında, merkeze yalnızca 4 km uzaklıktaki Oyuktepe Koyları; Mempaşa, Küçük Samanlık, Büyük Samanlık, Boncuklu, Kuleli Aksazlar, Akvaryum, Turunç Pınarı plajlarından oluşuyor. Etrafı yeşilliklerle çevrili koyların etrafında keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz

© 2017 Sakin Hayat.

Bizi Arayın / Call Us:

+90 532 261 03 83 (Birol)
calmlifecottages@gmail.com
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Instagram - Beyaz Çember
  • Sakin Hayat Facebook

Follow Us: